مقالات

درمان فکر کردن بیش از حد یا overthinking

فک-کردن-بیش-از-حد

یکی از مشکلاتی بسیاری از انسان ها با آن درگیر هستند فکر کردن بیش از حد یا overthinking می باشد . دغدغه و مشکلات زندگی انسان ها را به انواع بیماری های روحی و روانی سوق داده اند که از جمله آن ها بیش از حد فکر کردن و حساسیت بی مورد در مورد یکی از مسائل زندگی و کار می باشد . کسانی که به بیماری overthinking دچار هستند معمولا در ساعات مختلف شبانه روز حتی در هنگام خواب نیز در مورد حل مسئله و یا مشکلی با ذهن خود کلنجار می رود . امروز در داروفن میخواهیم در رابطه با بیماری بیش از حد فکر کردن و نحوه برطرف کردن آن با شما صحبت کنیم . همراه ما باشید .

بیماری تفکر بیش از حد یا overthinking

آیا برای شما نیز این مورد اتفاق افتاده است که در تمام طول روز و یا هفته به همه چیز فکر می‌کنید و تمامی جنبه‌های یک موضوع را با دقت تجزیه و تحلیل می کنید؟ که احتمالا هم در این موارد استرس و اضطراب را تجربه می کنید . فکر کردن بیش از حد یک بیماری شایع و همه گیر در جهان است که می تواند منجر به ایجاد اختلالاتی همچون افسردگی و اضطراب در فرد گردد. تحقیقات و مطالعات گسترده ای که در رابطه با تفکر بیش از حد انجام شده نشان می دهد که over thinking بیشتر در افراد بزرگسال جوان و میانسال شایع است. این بیماری در سنین 20 تا34 سال 71 درصد بروز می‌کند. همچنین درصد احتمال بروز آن در زنان بیشتر از مردان است.

کسانی که بیش از اندازه فکر میکنند، قدر نیستند  خود را از نگرانی‌های زیادی که در درونشان وجود دارد جدا کنند. بی خوابی یک بیماری مشکل ساز رایج در این افراد است. ممکن است تمام شب را به تجزیه و تحلیل یک موضوع خاص بپردازند بدون اینکه راه حلی برای آن بیابند. این افکار به طور مداوم در ذهن آن‌ها تکرار می‌شود.از آنجایی که این افراد خواب و استراحت کافی ندارند، بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار می‌گیرند. اگر که شما نیز همین حالت را دارید می‌توانید از توصیه‌های سلامتی استفاده نمایید. افکار خود را قبل از رفتن به رختخواب بر روی یک کاغذ بنویسید. درست کردن آثار هنری، نقاشی کشیدن یا انجام یک سرگرمی خاص می‌تواند ذهن شما را آرام‌تر کند و شما را از شر افکار مزاحم خلاص نماید.

راه های درمان تفکر بیش از حد

حال که با این بیماری به طور کامل آشنا شده اید وقت آن است که نکاتی که را در رابطه با درمان overthink به برای شما شرح دهیم .

منصفانه خود را قضاوت کنید !

باید این مورد را قبول کنید که شما نمی توانید همه موارد و امور روزمره را کنترل کنید .تفکر بیش از اندازه و بیش از حد به یک چیز شاید باعث شود که تمام جوانب را بسنجید یا روی همه ابعاد آن کنترل داشته باشید، اما به یاد داشته باشید که همین فکر کردن افراطی می تواند تمام تمرکز شما برای رسیدگی به کارهای دیگرتان را مختل کنید. از اشتباه کردن نترسید، بزرگان زیادی هستند که معتقدند همان اشتباهات باعث پیشرفت های بیشترشان شده است. بنابراین تلاش برای کنترل همه چیز را متوقف کنید. تلاش برای انجام این کار به این سادگی که فکر می کنید نیست، زیرا هیچ کس نمی تواند همه سناریوهای ممکن را از قبل پیش بینی کند.

ورزش کنید و به مقدار کافی بخوابید!

ورزش کردن از جمله راه حل هایی است که پزشکان به این بیماران توصیه می کنند . همچنین خواب کافی میتواند تاثیر بسزایی در درمان overthining داشته باشد . این افکار به طور مداوم در ذهن آن‌ها تکرار می‌شود.از آنجایی که این افراد خواب و استراحت کافی ندارند، بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار می‌گیرند. اگر شما نیز همین حالت را دارید می‌توانید از توصیه‌های سلامتی استفاده نمایید. افکار خود را قبل از رفتن به رختخواب بر روی یک کاغذ بنویسید. خلق کردن آثار هنری، نقاشی کشیدن یا انجام یک سرگرمی خاص می‌تواند ذهن شما را آرام‌تر کند و شما را از شر افکار مزاحم خلاص نماید.

سعی کنید کمال گرا نباشید !

کمالگرا بودن و پر توقع بودن مشکلات بسیار روحی را به همراه خود دارد . تفکر بیش از حد و یا overthinking یکی از این موارد است . از خود سوال کنید که آیا شما هماز شکست ترس دارید ؟ افرادی که همیشه فکر می‌کنند، معمولا اعتماد به نفس کمی خواهند داشت و به توانایی‌های خود شک می‌کنند. اینگونه افراد در مورد نحوه فکر دیگران نگران هستند. باید بدانید که هیچ کس کامل نیست. اگر شما نیز بخواهید اینگونه فکر کنید به طور حتم شکست خواهید خورد. تلاش برای کامل بودن منجر به شکست می‌شود. برای رسیدن به خواسته‌های خود تلاش کنید اما انتظار نامعقول از خود نداشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید