مقالات

چگونه پوست شفاف داشته باشیم؟

چگونه پوست شفاف داشته باشیم

داشتن پوستی شفاف و زیبا بدون شک برای هر فردی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . چرا که پوست صورت اولین موردی است که هنگام ملاقات با دیگران مشاهده می شود . در سراسر اینترنت موارد زیادی جهت بهبود کیفیت و شفافیت پوست صورت نوشته شده است که امروز در داروفن میخواهیم در این باره نکاتی را جهت داشتن پوستی شفاف و تمیز بیان کنیم . پس تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید و هرگونه سوال یا نظری در این باره دارید با ما اشتراک بگذارید .

راه حل هایی برای داشتن پوست شفاف

موارد گوناگونی جهت داشتن پوست شفاف و زیبا وچود دارد . ما در این مقاله قصد داریم تا چند نمونه از اثرگذارترین و معروف ترین آن ها را که پزشکان و محققان جهانی به بیماران توصیه می کنند را شرح دهیم .

تمیز نگهداشتن پوست

این روز ها که استفاده از لوازم آرایشی در خانم ها و حتی کودکان دختر نیز رواج یافته است ، شاهد افزایش لک و جوش روی پوست صورت هستیم . آرایشی که بر روی صورت خود انجام می دهید قادر است که لکه ها و جوش ها را مخفی سازد اما در عین حال می تواند رادیکال های آزاد را در پوست به دام بیندازد. پوست خود را به کمک پاک کننده هایی که حاوی اسید سالیسیلیک دو درصد هستند، صبح، شب و بعد از باشگاه تمیز کنید و با دفت بشویید.

جوش های خود را نترکانید

متاسفانه بسیاری از افزاد این عادت را دارند که جوش های خود را در آورند که این مورد آسیب جدی به پوست و بافت آن خواهد زد . باید بدانید که دست نزدن به جوش ها کار دشواری است و ما این موضوع را به خوبی درک می کنیم اما ترکاندن جوش ها و برآمدگی های صورت نتیجه ای جز التهاب، زخم شدن و ایجاد آکنه بیشتر نخواهد داشت. اگر واقعا به اینکار عادت کرده اید می توانید دست خود را با فشردن اسباب بازی ها مشغول نگه دارید.

پس از دست زدن به جوش این موارد را رعایت کنید

اگر به جوش های خود دست زده اید متاسفانه کار از کار گذشته است . حالا ناحیه مورد نظر را با بنزوئیل پروکسید ۲.۵ درصد و محصولات مشابه ضد عفونی کنید. بعد از انجام اینکار از اسید سالیسیلک استفاده نمایید تا به باز شدن منافذ بسته کمک کنید.

استفاده از رتنوئید

رتنوئیدها منبع سرشار از کلاژن ها می باشند و تنها برای چین و چروک مفید نیستند. آن ها قادرند تا لکه های موجود در صورت را محو سازند، کلاژن تشکیل دهند و از بروز آکنه پیشگیری کنند. البته تمامی این موارد زمانی صحیح است که رتنوئید به درستی مورد استفاده قرار گیرد. در شب به جای اینکه از کرم شبانه برای آکنه استفاده کنید، کمی رتنوئید روی انگشت بریزید و آن را روی صورت بزنید.

عدم افراط در دارو و کرم ها

از دیگر عادت های اشتباه و غلط که به پوست شما آسیب جدی وارد خواهد کرد ، استفاده بی رویه از کرم ها و دارو های پوستی است . باید بدانید که استفاده  کردن بیش از حد و افراطی محصولات درمان آکنه می تواند به خشک شدن پوست ختم شود و در برخی از موارد سوختگی شیمیایی را به ارمغان آورد. مقدار توصیه شده از کرم را بر روی صورت بمالید و زیاده روی نکنید. کار خود را با کرم مرطوب کننده عاری از روغن به پایان ببرید.

حفظ آرامش

یکی از دلایلی که به پوست شما آسیب می رساند ، استرس و اضطراب است . استری باعث ترشح هرمون هایی می شود که نتیجه فعالیت آن ها چرب شدن و جوش زدن پوست شماست . آرامش در چنین شرایطی زیاد اسان نیست. ما نیز این موضوع را به خوبی می دانیم اما هورمون های استرس تولید روغن و چربی را افزایش می دهند و همین امر به بسته شدن منافذ و ایجاد جوش سر سفید منجر می شود. به همین خاطر باید تلاش کنید آرامش خود را حفظ نمایید. هر چیزی که باعث کاهش استرس شما می شود را امتحان کنید.

استفاده از اسید سالیسیلیک

اسید سالیسیلیک می تواند به شفاف شدن و ترمیم پوست شما کمک شایانی کند . تنها به خاطر اینکه برآمدگی ها از روی صورت ناپدید شده اند نمی توانید آن را رها کنید. از داروهای درمان زخم که دارای اسید سالیسیلیک هستند استفاده کنید یا از پزشک متخصص کمک بگیرید. این نکته را به خاطر داشته باشید که قبل از هرکاری با پزشک مربوطه خود مشاوره کنید .  استفاده سرخود و بدون مشورت با پزشک می تواند آسیب جدی به پوست شما وارد کند .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید